Dua Lipa provon vetën si aktore, do të jetë pjesë e filmit të ri “Argylle”

Dua Lipa provon vetën si aktore, do të jetë pjesë e filmit të ri “Argylle”

Këngëtarja shqiptarë më famë botërore, Dua Lipa ka arritur çdo parashikim të mundshëm për të, shkruan Insajderi.

Ajo do të bëjë debutimin e saj si aktore në një film të sapo shpallur të llojit triler të quajtur “Argylle” nga regjisori i njohur, Matthew Vaughn.

Sipas The Hollywood Reporter, ajo do të bashkohet me një kast të madh të aktorëve që përfshin: Henry Cavill, Samuel L Jackson, Bryan Cranston, Catherine O’Hara, Sam Rockwell, Bryce Dallas Howard dhe John Cena.

Lipa do të ketë gjithashtu këngë të re për titullin dhe rezultatin e filmit.

 

 

Filmi do të bazohet në një roman spiun të ardhshëm me të njëjtin emër nga autori Ellie Conway. THR shkruan se filmi do të ndjekë ‘spiunin më të madh në botë Argylle ndërsa ai është kapur në një aventurë globale’.

Xhirimet janë planifikuar të nisin në muajin gusht./Insajderi.com