Dua Lipa shpërthen në vaj në eventin e komunitetit LGBTQ +

Dua Lipa shpërthen në vaj në eventin e komunitetit LGBTQ +

Dua Lipa u përlotur kur arriti në eventin e komunitetit LGBTQ + të martën në mbrëmje pasi fitoi vlerësimin e saj të fundit në Aëard Attitude Aëards 2020.

Këngëtarja, 25 vjeç, u prezantua me Çmimin Muzikor në ngjarjen virtuale, e cila u filmua për një periudhë gjashtë ditore në Londër në Camden Roundhouse, aktiviteti i parë i vendit në tre muaj.

Ajo u bë emocionale kur pranoi çmimin nga mysafiri Mark Ronson dhe diskutoi se si të rinjtë LGBTQ + kanë luftuar me shëndetin e tyre mendor gjatë krizës së vazhdueshme të koronavirusit.

Duke dhënë detaje se si ka pasur një rritje të të rinjve që kanë marrë jetën vetes tragjikisht në vitin 2020, ajo u bëri thirrje atyre që shikonin: ‘Nëse ka dikë që mendoni se është i prekshëm, ju lutemi mos prisni që ata të zgjasin dorën”.

Dua filloi të qajë dhe iu desh një moment për të rimarrë veten, duke kërkuar falje para se të vazhdonte: ‘Le të mbështjellim krahët tanë ndaj të rinjve të këtij komuniteti”.

“Tani nuk di për ju, por kur të na lejohet mezi pres të dal atje në pistën e vallëzimit me të gjithë ju”./Insajderi.com

Daily Mail