Dy të vdekur dhe 83 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Dy të vdekur dhe 83 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Dy persona kanë vdekur brenda 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, si pasojë e infektimit me Coronavirus, njofton Insajderi.

Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi, e cila ka njoftuar se gjatë kësaj periudhe kohore janë regjistruar edhe 83 raste të reja me COVID-19.

Gjithashtu, është njoftuar se janë shëruar 259 pacientë dhe janë kryer 2 mijë e 704 testime.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni të Veriut, 154 mijë e 804 persona janë infektuar me COVID-19, 146 mijë e 302 janë shëruar, pesë mijë e 232 kanë vdekur dhe vazhdojnë të mbesin edhe tre mijë e 270 raste aktive. /Insajderi.com