fbpx

Dy të vdekur dhe dhjetë të plagosur në Itali

Dy të vdekur dhe dhjetë të plagosur në Itali

Të paktën dy persona kanë humbur jetën dhe dhjetë janë plagosur pas një shpërthimi në një pikë të karburanteve.

Siç njoftoi policia italiane, shpërthimi ka ndodhur sot në provincën italiane Rieti.“Një zjarrfikës dhe një person tjetër kanë humbur jetën, pasi ishin pranë pikës së karburanteve në momentin kur ka shpërthyer një cisternë e naftës”, njoftuan mediat italiane.