Dy vdekje e 169 raste me COVID-19

Dy vdekje e 169 raste me COVID-19

Dy persona kanë vdekur si pasojë e virusit COVID-19.

Ndërsa, janë regjistruar 169 raste të reja me virusin COVID-19, numri i përgjithshëm ka arritur në 17.591.

Numri i të shëruarve ka shkuar ishte 85 gjatë ditës së fundit, deri më tash janë shëruar 14.979 të infektuar.

Rastet aktive tani kanë shkuar në 1.953, njofton Insajderi.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 71 raste, komuna Pejë 20 raste, komuna Gjilan 16 raste, komuna Podujevë 15 raste, komuna Gjakovë 9 raste, komuna Prizren 8 raste, komuna Fushë Kosovë 6 raste, komuna Obiliq 6 raste, komuna Ferizaj 4 raste, komuna Klinë 4 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Skenderaj 2 raste, komuna Suharekë 2 raste dhe me nga një rast komunat Istog, Lipjan, Shtime dhe Shtërpcë.  /Insajderi.com

 

85 TË SHËRUAR DHE 169 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Freitag, 23. Oktober 2020