Dy vdekje tjera nga coronavirusi në Kosovë

Dy vdekje tjera nga coronavirusi në Kosovë

Kliniak Infektive ka informuar opinionin publik se kanë vdekur edhe dy persona nga COVID-19

Me këto dy viktima tjera ka arritur në 56 numri i vdekjeve nga coronavirusi në Kosovë.

F.G i moshës 71-vjeçare nga Prishtina, me diagnozën COVID-19 dhe sëmundje tjera shoqëruese, dhe sot më 2 korrik në mëngjes vdiq pacienti F.M i moshës 83-vjeçare nga Mitrovica, po ashtu me sëmundje tjera shoqëruese.
Coronavirusi ka marrë përmasa shqetësuese dhe po apelohet për kujdes. /Insajderi.com/