Dy viktima dhe 20 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Dy viktima dhe 20 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut nga 2885 teste të kryera janë regjistruar 20 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 5 vetëm në Kumanovë. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik në këtë shtet njoftojnë se janë shëruar 30 pacientë, njofton Insajderi.

Ndërs, betejën me Covid-19 e në Maqedoninë e Veriut kanë humbur dy pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin fqinj janë regjistruar gjithsej 155.507 raste, prej të cilëve 149.612 janë shëruar, kurse 5.470 kanë ndërruar jetë. Aktualisht 425 raste aktive me virusin korona, 189 prej të cilëve janë të regjistruar në Shkup, kurse 53 në Kumanovë./Insajderi.com