Dyala afër të vazhdojë me Juventusin

Dyala afër të vazhdojë me Juventusin

Bisedimet mes Juventus e Paulo Dybala për vazhdim të kontratës po shkojnë shumë mirë, ka thënë Fabio Paratici, shefi i Zyrës për Futboll në klubin nga Torion, njofton Insajderi.

Dybalas, 26 vjeçar, i skadon kontrata në vitin 2022, por besohet se do të vazhdojë të qëndrojë në Juve pas një sezoni impresiv.

Paratici ka konfirmuar se bisedimet me Dybalan po ecin mirë dhe se veç janë afër nënshkrimit të një marrëveshje të re./Insajderi.com