Dyshja e Kosovës këtë muaj përballet në ndeshje miqësore

Dyshja e Kosovës këtë muaj përballet në ndeshje miqësore

Dyshja e Kombëtares së Kosovës që këtë verë dolën në klube të reja, Amir Rrahmani dhe Donis Avdijaj, do të përballen ndaj njëri tjetrit.

Dy futbollistët e Kosovës do të ndeshjen në miqësoren e përcaktuar parasezonale nga klubet e tyre përkatëse.

Klubi i Veronas ka bërë të ditur se ka aranzhuar miqësore me Trabzonsporin për datën 29 korrik dhe do të luhet në Aktivpark të Austrisë.

Amir Rrahmani këtë verë u bë lojtar i Veronës, ndërsa Avdijaj i Trabzonsporit.