Dzeko shpreson të shërohet nga Coronavirusi që të luajë kundër Parmas

Dzeko shpreson të shërohet nga Coronavirusi që të luajë kundër Parmas

Sulmuesi i Romës, Edin Dzeko, po shpreson që këtë javë të jetë në gjendje të luajë ndeshjen kundër Parmas.

Boshnjaku është identifikuar me COVID-19 dhe nuk ka pasur mundësi të luajë për kombëtaren e tij.

Ai do të testohet, duhet të testi të jetë negativ që ai të ketë rastin të jetë pjesë e ndeshjes së radhës së Romës në Serie A.

Lojtarit i duhen dy teste negative para se të rikthehet, ndërsa 33-vjeçari ka nisur stërvitjet në vetë izolim. /Insajderi.com