Rrokulliset me traktor...

07.11.2017 10:24

E kanos me jetë vëllanë e tij

07.11.2017 10:20
E kanos me jetë vëllanë e tij

Në Prishtinë dje është regjistruar një rast i dhunës familjare, gjegjësisht kanosjes. Policia njofton se është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka kanosur me jetë vëllanë e tij.

“Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje”, njofton policia.

Ndërsa, në një rast tjetër, po në Prishtinë është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht dhe e ka kanosur me armë bashkëshorten e tij viktimën femër shqiptare.

“Njësiti policor nga i dyshuari ka konfiskuar armën –pistoletë me një karikator me pesë fishekë të kalibrit 9 mm. Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë.