E pazakontë: Lind viçi me “fytyrë njeriu”

E pazakontë: Lind viçi me “fytyrë njeriu”

Lindja e një viçi me ‘fytyrë njerëzore’ ka befasuar banorët e fshatit të Vila Ana, Argjentinë.

Kafsha ngordhi brenda disa orësh pas lindjes, por pronari i saj e filmoi atë, kështu që pamjet u publikuan më vonë në platformën ‘YouTube’, transmeton lajmi.net.

Krijesa lindi me hundë dhe gojë të vogël dhe gjendja e saj shëndetësore ishte aq e keqe sa me mezi ngriste kokën.

Eksperti i gjenetikës, Nicolas Magnago tha për mediet lokale se kafsha është lindur me një mutacion të rrallë gjenetik.

Ndiqeni videon e publikuar më poshtë.