Ed Sheeran dhuron pikturat për ankand bamirës

Ed Sheeran dhuron pikturat për ankand bamirës

Ed Sheeran ka nxjerrë në shitje një nga veprat e tij artistike për herë të parë si pjesë e një ankandi bamirësie.

29-vjeçari përdori bojrat e shtëpisë për të krijuar Dab 2 2020, e quajtur kështu pasi është piktura e dytë që i ka dhënë babait të tij John, të cilin ai e quan Dab.

Është hera e parë që një nga pikturat e këngëtarit Suffolk vihet në dispozicion për shitje.

Abstrakti shumëngjyrësh është pjesë e ankandit të Ed Sheeran: Made In Suffolk Legacy.

Ankandi u organizua me ndihmën e prindërve të tij për të mbështetur të rinjtë në vendlindjen e tij, duke përfshirë rindërtimin e një sheshi lojrash në Ipswich.

Sheeran tha se ai pikturonte një kanavacë në ditë për 30 ditë.

“Bleva bojë shtëpie dhe thjesht e shtresova duke e goditur. Unë thjesht bëj artin tim dhe më pëlqen ta bëj atë,” tha ai.

Babai i tij e përshkroi Dab 2 2020 si “energjik” dhe tha se ishte “si një ekuivalent vizual i një prej këngëve të tij me ritëm më goditës”.

Ankandi në internet zgjat deri më 8 nëntor.

Adhuruesit gjithashtu mund të bëjnë oferta për tekste me shkrim të këngës së tij Perfect, Lego të fëmijërisë së tij dhe një biletë prej 3 to për koncertin e tij të parë ndonjëherë në klubin e Legjionit Mbretëror Britanik të Framlingham.

David Beckham, Kylie Minogue dhe Usain Bolt gjithashtu dhuruan artikuj.

Data e përfundimit të ankandit përkon me ditën e fundit të ekspozitës Ed Sheeran: Made in Suffolk, e cila tregon historinë e ngritjes së tij në yllësinë globale.

Ajo u hap në Christchurch Mansion, Ipswich, në javën që çoi në shfaqjet e kthimit të Sheeran në gusht 2019./Insajderi.com

BBC News