Edhe Europa League me ndryshime, çfarë do të ndodh me skuadrat e Vala Superligës

Edhe Europa League me ndryshime, çfarë do të ndodh me skuadrat e Vala Superligës

Krahas ndryshimeve të bëra nga UEFA në Ligën e Kampionëve, ndryshime ka pasur edhe në Ligën e Evropës, transmeton futbollikosovar.com.

Kësisoj në rundin parakualifikues do të luajnë 16 skuadra nga shtetet si Uellsi (Me 3 skuadra), San Marino (me dy skuadra), Lituania (një skuadër), Malta ( dy skuadra), Andora (dy skuadra), Ishujt Faroe (tri skuadra), Gjibraltari (dy skuadra), dhe Kosova me një skuadër.

Lexoni më gjerësisht në Insporti