Edhe një i vdekur nga Covid-19 në Kosovë

Edhe një i vdekur nga Covid-19 në Kosovë

Gjatë ditës së sotshme ka vdekur edhe një person me Covid-19 në Kosovë, njofton Insajderi.

Lajmin e ka bërë të ditur IKSHPK, nga njoftimi i çdohershëm, ku në sot në lajmërmin zyrtar thuhet se numri i të vdekurve shkon në 102 persona, për dallim nga dite e djeshme që të vdekur ishin ishin të lajmëruar 101 perosna.

Ditëve të fundit në Kosovë janë është rritur shumë numri i të infektuarve me Covid-19, dhe si pasojë edhe numri i vdekjeve nga ky virus është rritur ndjeshëm./Insajderi.com