Edhe një tjetër lojtar kombëtares spanjolle me COVID-19

Edhe një tjetër lojtar kombëtares spanjolle me COVID-19

Lojtari i Spanjës, Adama Traore, nuk do t’i bashkohet kombëtares së Spanjës për ndeshjen  e radhës.

Traore behet lojtari i dytë i Spanjës që rezulton me COVID-19, pas Mikel Oyarzabai.

Ai nuk do të luajë asnjë pjesë në ndeshjet së Spanjës në Ligën e Kombeve kundër Gjermanisë dhe Ukrainës në shtator, raporton Marca, transmeton Insajderi.

Ai është dashur të tërhiqej nga kombëtarja e të veprojë sipas rekomandimeve shëndetësore.

Spanjolli të martën do ta bëjë një test tjetër dhe nëse rezulton pozitiv mund të udhëtojë për në Spanjë. /Insajderi.com.

Traore do të ketë një test tjetër të martën, i cili nëse është negativ, do të thotë se ai mund të udhëtojë në Spanjë. /Insajderi.com