Ekipi shqiptar shkruan historinë në Maqedoni

Ekipi shqiptar shkruan historinë në Maqedoni

Futbolli në Maqedoninë e Veriut u ngjyros dhe sivjet me ngjyrat kuqezi të flamurtit tonë, pasi Shkëndija e Tetovës arriti të fitojë titullin e dytë radhazi kampion.

Në elitën e futbollit maqedonas përveç Shkëndijës janë dhe dy ekipe të tjera shqiptare: Shkupi dhe Renova, më shumë në Insporti.com.