Ekskluzive: Rruga e rikthimit të Arbër Zenelit në fushë

Ekskluzive: Rruga e rikthimit të Arbër Zenelit në fushë

Minutën e 38-të ndeshjes Mali i Zi – Kosovav që zhvillohej në kuadër të elimintaoreve për “Euro2020”, Arbër Zeneli nuk do ta harrojë asnjëherë gjatë karrierës së tij. Fantazisti i Përfaqësueses së Kosovës, pësoi një lëndim të rëndë në gjurin e djathtë. Në atë moment të gjithë e kishin në mendje se ndodhi më e keqja për Arbërin dhe Kosovën, të gjithë shpresonin se ai nuk ka lënduar ligamentet. Arbëri nuk arriti të vazhdonte atë ndeshje, u zëvendësua nga Edon Zhegrova. Kosova luajti baras në atë ndeshje, por rezultati ishte në plan të dytë pas lëndimi të Zenelit dhe ende ishin në pritje të përgjigjes nga mjekët rreth natyrës së lëndimit së tij.

Lajmin e plotë mund ta lexoni në Insporti.com.