Ekskluzive: Vedat Muriqi tek Lazio – e thotë gazetari më i besueshëm në botë

Ekskluzive: Vedat Muriqi tek Lazio – e thotë gazetari më i besueshëm në botë

Gazetari më i besueshëm në botën e futbollit, Fabrizio Romano, ka raportuar se Lazio dhe Fenerbahce janë në bisedime të avancuara për Vedat Muriqin.

Sipas tij, 16 milion euro do të paguaj Lazio tek Fenerbahce për Muriqin, transmeton Insajderi.

Nëse këto raportime janë të sakta, atëherë, Fenerbahce ka bërë një zbritje të ndjeshme të çmimit për Muriqin, pasi ata nuk dëgjonin oferta nën 30 milion euro.

Drejtori i Lazio-s, Igli Tare, siç duket ka pasur rol kyç në negociatat për ta bindur lojtarin të bashkohet me gjigantin nga Serie A./Insajderi.com.