El Shaarawy afër rikthimit në Romë

El Shaarawy afër rikthimit në Romë

Stephan El Shaarawy pritet të rikthehet tek Roma, pasi në vitin 2019 ishte transferuar në Ligën e Kinës.

SIç raporton Di Marzio, marrëveshja në mes Romës e skuadrës kineze Shanghai Shenhua është afër.

Roma po lufton që të jetë në top-katërshe, por ka treguar formë jo stabile me rivalët e drejtpërdrejtë për këtë synim.

El Shaaraëy pëlqehet nga tifozët romakë dhe kthimi i tij vlerësohet që mund të ketë impakt pozitiv. /Insajderi.com