El Sharaawy rikthehet te Roma, nesër vizitat mjekësore

El Sharaawy rikthehet te Roma, nesër vizitat mjekësore

Stephan El Sharaawy largohet nga Kina, teksa është rikthyer përsëri në Itali, ku do të aktivizohet me Romën, njofton Insajderi.

Sulmuesi italian ka mbërritur mbrëmjen e sotme në kryeqytetin italian, teksa ditën e nesërme do i nënshtrohet vizitave mjekësore.

Pas përfundimit të vizitave mjekësore, 28 vjeçari do të hedhë edhe firmën në kontratë, ku do të zyrtarizohte si lojtari më i ri i Romës. Sulmuesi ka mbyllur kontratën me skuadrën kineze të Shanghai Shenhua dhe tani rikthehet te verdhekuqtë si lojtar i lirë.

El Sharaawy rikthehet kështu te Roma pas një viti e gjysmë, ku u largua në Kinë për Shanghai Shenhua, ndërkohë që kujtojmë se në Serinë A, përveç Romës, italiani ka luajtur edhe me Milanin, deri në vitin 2015, ku u bë i njohur për të gjithë me paraqitjet e shkëlqyera. /Insajderi.com