Elbasan: Vritet një anëtar i PS-së, ish-anëtar i LSI-së

Elbasan: Vritet një anëtar i PS-së, ish-anëtar i LSI-së

Ish-anëtari i Lëvizjes Socialistë për Integrim, Pjerin Xhuvani, i cili së fundmi ka kaluar në Partinë Socialiste, është vrarë sot në Elbasan, transmeton Insajderi.

Siç bëjnë të ditur mediat në Shqipëri, Xhuvani mbeti i vrarë në lagjen “5 Maj” të këtij qyteti rreth orës 14:20.

Derisa njoftohet se nga shkëmbimi i zjarrit ka mbetur i plagosur edhe një efektiv polici dhe një tjetër person.

‘Ora Neës’ raporton se ka pasur përplasje mes militantëve. /Insajderi.com