Eliminohet Nora Gjakova, Kosova mbetet pa medalje në Botëror

Eliminohet Nora Gjakova, Kosova mbetet pa medalje në Botëror

Nora Gjakova është mposhtur nga koreania Youjeong Kwon për t’u eliminuar nga Kampionati botëror

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova është përshëndetur nga Kampionati botëror, pasi është mposhtur nga koreania Youjeong Kwon në kategorinë deri në 57 kg.

Nora është eliminuar në raundin e tretë, pasi humbi në vazhdime me pikë të arta.

Më herët gjatë ditës ishte eliminuar edhe Akil Gjakova në kategorinë deri në 73 kg, ndërsa dje pa medalje mbeten edhe Majlinda Kalemendi dhe Distrie Krasniqi në kategorinë 52 kg.