Emiratet e Bashkuara Arabe kritikohen për shkak se të gjitha çmimet për barazi gjinore u janë ndarë meshkujve

Emiratet e Bashkuara Arabe kritikohen për shkak se të gjitha çmimet për barazi gjinore u janë ndarë meshkujve

Autoritetet në Emiratet e Bashkuara Arabe janë përqeshur pas shpalljes së emrave së fituesve të çmimeve për barazi gjinore.

Të gjithë fituesit e çmimeve ishin meshkuj.

Certifikatat dhe medaljet u përzgjodhën prej sheikut Mohammed bin Rashid al-Maktoum, i cili është zëvendës president i Emirateve të Bashkuara Arabe dhe udhëheqës i Dubait, në kategorinë “Best government entity supporting gender balance” , “Best federal authority supporting gender balance” dhe “Best gender balance initiative” bë ceremoninë e së dielës.