Emisari britanik arrin në Qeveri takohet me Kurtin

Emisari britanik arrin në Qeveri takohet me Kurtin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pritur  në takim Sir Stuart Peach, i Dërguar i Posaçëm i Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor.

Takimi po zhvillohet me dyer të mbyllura.

Pas Kurtit, Peach do të takohet më Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

Në këtë takim pritet që të diskutohet për dialogun Kosovë-Serbi dhe zhvillimet e tjera politike./Insajderi.com