Emocionuese: Nuk u tregon shokëve për vdekjen e babait, shënon gol dhe shpërthen në lot

Emocionuese: Nuk u tregon shokëve për vdekjen e babait, shënon gol dhe shpërthen në lot

Darek Formella, lojtar i Sacramento Republic në kategorinë e dytë të SHBA-së, tri orë para ndeshjes të së dielës mësoi që babai i tij ka humbur luftën me kancerin.

Por, megjithatë ai vendosi të luajë e këtë lajm të pikëlluar e mbajti për vete, deri në minutën e 81-të, kur shënoi golin e fitores për ekipin e tij. Pas shënoi, ai i emocionuar shpërtheu në lot, për t’u treguar më pas lajmin bashkëlojtarëve.Lajmi i plotë