Eriksen padit Interin

Eriksen padit Interin

Christian Eriksen hedh në gjyq Interin. E gjitha kjo vjen pasi Interi e ka vendosur në merkato fantazistin danez pa dëshirën e tij dhe fantazisti hedh në gjyq klubin “zikaltër”, njofton Insajderi.

Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë Komiteti i Garancisë Sportive në një komunikatë në sajtin e saj zyrtar:

“Komiteti i Garancisë Sportive ka marrë një kërkesë për arbitrazh nga agjenti sportiv Martinus Schoots kundër Interit, në bazë të marrëveshjes së kontratës, të nënshkruar në 27 janar 2020, në sajë të së cilës klubi i njoftuar ka caktiuar për të lejuar transferimin e lojtarit Christian Eriksen, i regjistruar nga Tottenham, tek Interi.” /Insajderi.com