Erion Veliaj rezulton pozitiv me Coronavirus

Kryetari Tiranës ka njoftuar se është infektuar me Coronavirus.

Erion Veliaj rezulton pozitiv me Coronavirus

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka rezultuar pozitiv me Coronavirus.

Këtë e ka konfirmuar ai në një postim në Facebook, ku ka thënë se asnjë prej nesh nuk është imun ndaj këtij virusi.

“Miq, pas testit më njoftuan se dola pozitiv nga covid-19. Jam në gjendje të mirë shëndetësore, ashtu si edhe familja ime. Por, nga sot do të vazhdoj të punoj me të njëjtin përkushtim për Tiranën nga shtëpia”, ka shkruar ndër tjerash Veliaj. /Insajderi.com/

Postimi i plotë:

Miq, pas testit më njoftuan se dola pozitiv nga covid-19. Jam në gjendje të mirë shëndetësore, ashtu si edhe familja ime. Por, nga sot do të vazhdoj të punoj me të njëjtin përkushtim për Tiranën nga shtëpia.
Askush prej nesh nuk është imun ndaj këtij virusi, ndaj JU LUTEM 🙏🏻❤️ mos harroni të lani duart sa më shpesh dhe mbani maskë për të mbrojtur sa më shumë veten dhe familjarët tuaj!
Lus më të mirën për familjet tuaja! Shëndet e dashuri të gjithëve dhe mirënjohje e thellë mjekëve heronj! Do shihemi sërish!