fbpx

Ermal Fejzullahu shkroi koment racist, i reagon Olti Curri

Ermal Fejzullahu shkroi koment racist, i reagon Olti Curri

Pas një komenti racist që i bëri një njeriu me ngjyrë, Ermal Fejzullahu është kritikuar ashpër. Së fundmi krtika ndaj këtij komenti pati edhe nga opinionisti i njohur, Olti Curri.

Faton Shoshi ka publikuar një fotografi në llogarinë e tij në Instagram, në të cilën u shfaq pranë një personi me ngjyrë.

Në mesin e shumë komenteve, të bie në sy edhe ai i Ermal Fejzullahut, i cili me shaka shkroi “Thuj le t’kesh pak se s’po dihet qka eshte”.

Reagimi i plotë i Currit:

“a po me shohin syte😱😱
Ermal Fejzullahu, djali bjond i suedezit bardhosh dhe sykalter Sabri Fejzullahu, ben batute per ngjyren e erret te lekures dikujt !!!
Tani ka mbetur te komentoj une te shendoshet: o bol …”, ka shkruar ai.

Ermal Fejzullahu me koment racist për mysafirin nga Gambia