Familja gjen një koala të varur në pemën e tyre të Krishtlindjes

Familja gjen një koala të varur në pemën e tyre të Krishtlindjes

Një familje vuri pemën e Krishtlindjes në shtëpi, dhe dekorimi që dallohej nga të tjerat ishte një koala e gjallë që qëndronte e varuar në të.

Familja McCormick në Australi, e gjeti krijesën të ngatërruar në drita dhe degë plastike të pemës.

McCormick i tha për Guardian se kafsha festive “duhet të ishte zvarritur kur dyert ishin të hapura. Ajo ka qenë në shtëpinë tonë për të paktën tre orë”, transmeton Insajderi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 1300KOALAZ (@1300koalaz)

Familja thirri menjëherë agjencinë për shpëtimin e koalave. Në fillim, operatori i linjës telefonike mendoi se ishte një rreng. /Insajderi.com