Fero: Krenar dhe me fat që jetojmë në epokën e Albin Kurtit

Fero: Krenar dhe me fat që jetojmë në epokën e Albin Kurtit

Zhvillimet e fundit politike, mocioni kundër qeverisë Kurti ka qenë tema kryesore gjatë tërë ditës së djeshme, ku kuvendi i Kosovës me 82 vota pro, e rrezoj qeverinë Kurit.

E kjo situatë ka bërë që edhe figurat e famshme të muzikës të reagojnë.

Një ndër reperet më të famshëm shqiptar Fero, ka publikuar një foto në Instagramin e tij në mbështetje të qeverisë Kurti.

“Qeveria Kurti, shembull për cdo qeveri dhe për cdo shtet, krenare dhe me fat që jetova në epoken e Alnin Kurtit”, ka shkruar reperi në foton e shpërndarë.