Fillojnë reshjet e breshërit në Podujevë

Fillojnë reshjet e breshërit në Podujevë

Në rrethinën e Podujevës ka filluar breshëri dhe shi, pas të nxehtit afrikan që kaploi Kosovën, shkruan Insajderi.

Meteo Ballkan ka publikuar video ku shihet breshëri i madh në Popovë dhe Lupç të Epërm.

Gjatë ditës së sotme nga Institutit Hidrometeorologjik është paralajmëruar stuhi dhe rrufe në qytetët e Kosovës.

Ndërsa ka disa ditë që Kosova po përballet me të nxehtit afrikan ku temperaturat kanë arritur deri ne 40 gradë Celcius./Insajderi.com