Fillon marshi protestues për 8 mars

Fillon marshi protestues për 8 mars

Organizata të shoqërisë civile po marshojnë në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, 8 marsit.

“Marshojmë kundër patriarkit që vret”, është motoja e këtij tubimi.

Lëvizja Vetëvendosja e ka mbështetur këtë tubim dhe aty po merr pjesë edhe kreu i këtij subjekti politik, Albin Kurti.

Po ashtu është parë edhe presidentja në detyrë, Vjosa Osmani. /Insajderi.com