Finalja e FA Cup, formacionet e mundshme

Finalja e FA Cup, formacionet e mundshme

Futbolli anglez do ta mbyll sezonin 2019-2020, me finalen e FA Cup e cila zhvillohet në Wembley, ndërmjet Arsenalit dhe Chelseat.

Të dy skuadrat do të luftojnë për trofeun më të vjetër në planet, në rang klubesh dhe edicioni i sivjetshëm është i 139 në historinë e këtij kompeticioni.

Chelsea ka fituar 6 nga 8 finalet e fundit, në mijëvjeçarin e ri, ndërsa për po të njëjtën periudhë kohe “topçinjtë” kanë humbur vetëm 1 nga 7 finalet e zhvilluara.

Formacionet e mundshme:

Arsenal: Martinez; Holding, Luiz, Tierney; Bellerin, Ceballos, Xhaka, Maitland-Niles; Pepe, Lacazette, Aubameyang

 

Chelsea: Caballero; Azpilicueta, Zouma, Rudiger; James, Kante, Kovacic, Alonso; Mount, Giroud, Pulisic