Fjalët e para të Sane si lojtar i Bayern Munich

Fjalët e para të Sane si lojtar i Bayern Munich

‘Po shoh përpara për një sfidë të re dhe nuk mund të pres stërvitem me ekipin’.

‘Dua të fitoj sa më shumë tituj me Bajernin, sidomos Liga e Kampionëve është prioritare’.

Këto janë fjalët e para të Leroy Sane si futbollist i ekipit gjerman Bayern Munich.

Gjermani 24 vjeçar la Manchester Cityn pas katër sezoneve për tu bashkuar me bavarezët, me të cilët ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare.

Shuma e transferimit besohet të jetë 50 milionë euro, edhe pse zyrtarisht nuk është deklaruar asnjëri klub.

Insajderi.com