fbpx

Forma e lartë e Kosovës para ndeshjes me Bullgarinë

Forma e lartë e Kosovës para ndeshjes me Bullgarinë

Përfaqësuesja e Kosovës do të debuton në kualifikimet për një Kampionat Evropian ‘Euro2020’ ndaj Kombëtarës së Bullgarisë, të hënë mbrëma.

Kjo do të jetë ndeshja e parë në histori ndërmjet tyre dhe bullgarët nuk dijnë për kualifikim në Evropian që nga viti 2004, më shumë në Insporti.com.