Formacionet Zyrtare: RB Leipzig vs Atletico Madrid

Formacionet Zyrtare: RB Leipzig vs Atletico Madrid

RB Leipzig dhe Atletico Madrid, ndeshen në çerekfinale të Ligës së Kampionëve dhe të dy ekipet i kanë publikuar formacionet zyrtare.

RB Leipzig, ka hyrë në këtë takim me formacionin 4-3-3, me këta lojtarë: Gulacsi: Angelinio, Klostermann, Upamerkano, Halstenburg: Laimer, Kamper, Sabitzer: Olmo, Pulsen, Nkuku, njofton Insajderi.
Ndërsa Diego Simeone, ka hyrë në këtë takim me formacionin 4-4-2, me këta lojtarë: Oblak: Trippier, Savic, Gimenez, Loti: Carrasco, Saul, Herrera, Koke: Costa, Llorente.

Ndeshja fillon nga ora 21:00 dhe luhet në terren neutral, me vetëm një ndeshje./Insajderi.com