Formacionet Zyrtare të dy ndeshjeve kryesore në La Liga

Formacionet Zyrtare të dy ndeshjeve kryesore në La Liga

Barcelona vs Osasuna dhe Real Madrid vs Villareal i kanë publikuar formacionet zyrtare.

Barcelona rreshtohet në këtë mënyrë: 4-3-3 me lojtarët: ter Stegen: Braithwaite, Fati, Junior F, Lenglet, Messi, Pique, Puig, Rakitic, Roberto, Semedo. Ndërsa Osasuna luan me këta lojtarë: Herrera: Arian, Brasanac, Estupinan, Garcia, Aridane, Jose, Moncayola, Navas, Perez dhe Vidal, raporton Insajderi.

Në takimin tjetër në mes Real Madrid vs Villareal, gjithashtu janë publikuar formacionet. Real Madrid hynë vetëm për fitore dhe është rreshtuar në këta lojtarë: Courtois: Benzema, Carvajal, Casemiro, Hazard, Kroos, Mendy, Modric, Ramos, Rodrygo dhe Varane. Ndërsa Villareal paraqitet me këta lojtarë: Asenjo: Chakla, Chukwuaze, Gomez, Mario Gaspar, Moreno, Morlanes, Pena, Quintilla, Torres, Zambo Andre-Frank./Insajderi.com.