Formacionet zyrtare të ndeshjes në mes Liverpool dhe Arsenal

Formacionet zyrtare të ndeshjes në mes Liverpool dhe Arsenal

Liverpool dhe Arsenal e zhvillojnë ndeshjen e tyre në kuadër të xhiros së tretë të Premier Ligës.

Të dy ekipet i kanë nga dy fitore në po aq ndeshje të zhvilluara.

Të dy ekipet i kanë publikuar formacionet zyrtare para kësaj ndeshje.

Jurgen Klopp, e ka rreshtuar ekipin e tij me formacionin 4-3-3, me këta lojtarë: Alisson: Robertson, van Dijk, Gomez, Alexander-Arnold: Ëijnaldum, Fabinho, Keita: Salah, Firmino, Mane.

Ndërsa, Mikel Arteta, ka bërë ndryshim në skemë, duke hyrë në këtë lojë me formacionin 3-4-3, me këta lojtarë në fushë: Leno: Holding, Luiz, Tierney: Bellerin, Elneny, Xhaka, Maitland-Niles: Ëillian, Lacazette, Aubameyang./Insajderi.com.