IFFHS në portë e konsideron si më të mirin Neuerin e Bayernit.

MBROJT" />

Formacioni më i mirë sipas IFFHS

Formacioni më i mirë sipas IFFHS

Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave në Futboll, ka kumtuar formacionin e vitit.

IFFHS në portë e konsideron si më të mirin Neuerin e Bayernit.

MBROJTËS: Trent Alexander Arnold (Angli/Fc Liverpool), Sergio Ramos (Spanjë/Real Madrid Cf), Virgil Van Dijk (Holand/Fc Liverpool), Alphonso Davies (Kanada/Fc Bayern München)

MESFUSHORË : Joshua Kimmich (Gjermani/Fc Bayern München), Thiago Alcantara (Spanjë/Fc Bayern München/Fc Liverpool), Kevin De Bruyne (Belgjikë/Manchester City)

SULMUES: Cristiano Ronaldo (Portugali/Fc Juventus), Robert Leëandoëski (Poloni/Fc Bayern München), Lionel Messi (Argjentina/Fc Barcelona. /Insajderi.com