Franca fiton derbin e ditës në Eurobasket

Franca fiton derbin e ditës në Eurobasket

Kombëtarja e Francës në basketboll është këndellur pas humbjes së befasishme që e pësojë në ndeshjen e parë të EuroBasketit ndaj Finlandës. Francezët arritën sot fitoren e parë në pasi e mposhtën Greqinë, me rezultat 95:87.

Basketbollisti më i efikas i kombëtares franceze ishte Jouffrey Lauvergne, i cili realizoi 21 pikë, raporton Insajderi.

Ndeshja mes Francës dhe Greqisë ishte konsiderohej ndeshja më interesante e ditës së tretë të EuroBasketit.

Me këtë fitore Franca arrin në kuotën e tri pikëve në Grupin A, po aq sa ka edhe Greqia. Franca ngjitet në vendin e dytë në grup, derisa Greqia mbetet një vend më poshtë. /Insajderi.com