Francë – Zvicër: Formacionet zyrtare

Francë – Zvicër: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Francës dhe Zvicrës do të jetë përballja e radhës në kuadër të 1/8 së finales për EURO 2020, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët tashmë kanë bërë zyrtare formacionet e tyre për këtë ndeshje.

Didier Deschamps do të nis ndeshjes me formacionin 3-4-1-2:

Hugo Lloris, Presnel Kimpembe, Clement Lenglet, Raphaël Varane, Adrien Rabiot, N’Golo Kante, Paul Pogba, Benjamin Pavard, Antoine Griezmann, Kylian Mbappe dhe Karim Benzema janë 11-shja e përzgjedhur nga Deschamps.

Nga ana tjetër Vladimir Petkovic do të nis ndeshjen me formacionin 3-4-1-2:

Yann Sommer, Nico Elvedi, Manuel Akanji, Ricardo Rodriguez, Steven Zuver, Granit Xhaka, Remo Freuler, Silvan Widmer, Xherdan Shaqiri, Breel Embolo dhe Haris Seferovic janë të përzgjedhurit e Vladimir Petkovic.

Ndeshja do të zhvillohet në “National Arena” me fillim nga ora 21:00.