Frikë e madhe: Në Izmir njerëzit e kaluan natën jashtë

Frikë e madhe: Në Izmir njerëzit e kaluan natën jashtë

Pas tërmetit me madhësi 6.6 që ndodhi në brigjet e rrethit Seferihisar të Izmirit, shumica dërrmuese e qytetarëve që përjetuan panik dhe frikë të madhe nuk mund të hynin në shtëpitë e tyre natën.

Përveç atyre shtëpitë e të cilëve u shkatërruan dhe dëmtuan, qytetarët që nuk mund të hynin në ndërtesa për shkak të momenteve të frikshme kaluan natën në çadra me familjet e tyre.

Si pasojë e tërmetit humbën jetën 24 qytetarë dhe 804 njerëz u plagosën, raporton CNN turk.

Po ashtu dëmet materiale ishin shumë të mëdha. /Insajderi.com