FSK e KFOR shpërthejnë minat në Graçanicë, rezulton pa incidente

FSK e KFOR shpërthejnë minat në Graçanicë, rezulton pa incidente

Policia ka dhënë detaje të reja lidhur me mjetet e dyshuara shpërthyese që janë gjetur dje në Graçanicë, njofton Insajderi.

Në raportin 24 orësh të PK-së thuhet se një burrë derisa ishte duke punuar, ka hasur në disa mjete shpërthyese.

Siç bëhet e ditur, njësiti përkatës policor ka siguruar vendin e ngjarjes, derisa njësitet për deminim të FSK-së dhe KFOR-it kanë bërë shpërthimin e mjeteve pa incidente.

“Graqanicë, 22.06.2021-08:30.  Një mashkull kosovar ka raportuar se derisa ishte duke punuar kishte hasur disa mjete të dyshuara shpërthyese. Njësiti përkatës policor ka siguruar vendin e ngjarjes derisa njësitet për deminim  të FSK-së dhe KFOR-it kanë bërë shpërthimin mjeteve pa incidente”, thuhet në njoftimin e policisë. /Insajderi.com