Fustani i Rihanna-s bëri histori në Met Gala por ajo ndihej si një ‘kloun’

Fustani i Rihanna-s bëri histori në Met Gala por ajo ndihej si një ‘kloun’

Rihanna, u kurorëzua menjëherë e ‘veshura më bukur’ në ceremoninë e Met Gala në vitin 2015, kur ajo eci tapetin e kuq në një fustan të verdhë nga stilisti kinez Guo Pei, njofton Insajderi.

Rihanna felt like 'clown' in yellow Guo Pei 2015 Met Gala dress | Daily  Mail Online

Ky krijim është pa dyshim një nga pamjet e saj më ikonike të të gjitha kohërave.

Por gjatë një interviste “Access Hollywood” për të promovuar linjën e saj të re Fenty Skin të mërkurën, Rihanna zbuloi se veshja paraqiti mjaft probleme në këtë mrbëmje të mbushur më të famshëm.

Last Night's Top Met Gala Power Outfits, As Described by Hashtags | Met gala  dresses, Met gala looks, Gala dresses

“Atë natë, koreografia e hyrjes në makinë dhe dalja, ne deshëm ta planifikoni të gjithën”, filloi ajo. “Kush ulet te dera? Ku shkon pelerina? Ku mund të rri?”

“Mbaj mend që kisha aq frikë të dilja nga ajo makinë sepse u ndjeva si, ‘e tepërt’, vazhdon këngëtarja. “Po ec tapetin e kuq dhe po shihja fustanet e tjera dhe mendoja: ‘O zot, dukem si klloun. Njerëzit do të qeshin me mua. Kjo është si, shumë. Por në fund nuk pendohem”. /Insajderi.com