Futbollisti i kombëtares përjashtohet me karton të kuq (VIDEO)

Futbollisti i kombëtares përjashtohet me karton të kuq (VIDEO)

Dy futbollistët shqiptarë, Bernard Berisha dhe Odise Roshi nuk kanë mundur të jenë të lumtur në ndeshjen e sotme që skuadra e tyre Akhmat Grozny e ka zhvilluar në shtëpi me Arsenal Tula në kampionatin rus.

Ndeshja u mbyll pa fitues 1:1 derisa dy lojtarët shqiptarë ishin titullarë.

Derisa Berisha luajti 90 minuta, ylli i kombëtares së Shqipërisë, Odise Roshi nuk e gjeti fundin pasi u përjashtua me karton të kuq pas dy të verdhëve. Më shumë në Insport.