Futbollisti i njohur nuk i foli dy vjet Zidanes pas goditjes me kokë ndaj Materazzit

Futbollisti i njohur nuk i foli dy vjet Zidanes pas goditjes me kokë ndaj Materazzit

Zidane herët në ndeshje shënoi penallti për të kaluar Francën në epërsi ndaj Italisë, por Marco Materazzi barazoi rezultatin për Azzurët.

Me rezultatin 1:1, ndeshja shkojë në vazhdime, ndërkohë ylli i Francës u përjashtua me të kuq për goditje me kokë në gjoks ndaj Materazzit. Zidane kishte reaguar në atë mënyrë ndaj fyerjeve të mbrojtësit italian. Zidane ishte përjashtuar në minutën e 110-të dhe Franca mbeti në situatë të vështirë, me shume ne Insporti.com