Futbollisti turk: E kemi analizuar mirë Kosovën

Futbollisti turk: E kemi analizuar mirë Kosovën

Futbollistët e kombëtares së Turqisë, Berke Özer, Yusuf Yazıcı dhe Emre Akbaba në konferencë për media kanë thënë se presin pikët e plota ndaj Kosovës, dhe se janë të përgatitur për këtë ndeshje.

Ata kanë dalë në konferencë për media së bashku me trajnerin turk, Fatih Terim.

“E kemi analizuar Kosovën mirë. Unë jam shumë i lumtur që jam ftuar në skuadrën kombëtare, sepse kjo më jep edhe më shumë besim”, ka thënë futbollisti i Trabzonsporit, Yusuf Yazici.

Turqia luan nesër ndaj Kosovës në Loro Boriçi të Shkodrës, ndërsa e vlefshme për kualifikimet në Botëror.