Fytyra e estetistes shqyhet nga sulmi brutal i qenve të egër

Fytyra e estetistes shqyhet nga sulmi brutal i qenve të egër

Sipas një raporti, një estetiste 20-vjeçare ruse u copëtua nga një tufë qensh të egër që i shqeyn fytyrën, i copëtuan mishin nga gjymtyrët dhe i shqyen të gjitha rrobat në Siberinë lindore, shkruan New York post, transmeton Insajderi.

Tatyana Loskutnikova u sulmua egërsisht nga 10 qentë ndërsa po ecte nëpër qytetin Ulan-Ude të mërkurën herët – përpara se banorët të dëgjonin britmat e saj për ndihmë, njoftoi East2West News.

Gruaja e dëmtuar në mënyrë kritike – e cila pësoi humbje të rëndë të gjakut – u dërgua në një shtëpi aty pranë dhe më pas nxituan për në një spital, ku ajo u vendos në një gjendje kome të shkaktuar nga mjekësia dhe në një ventilator.

Familja e saj tha se fytyra e saj ishte “dëmtuar përtej njohjes”.

“Viktima është në kujdes intensiv pas terapisë anti-shok”, tha Dr. Igor Shpak, mjek kryesor në Spitalin Klinik Republikan.

“Kirurgët, neurokirurgët, traumatologët, otolaringologët dhe kirurgët maksilofacialë po luftojnë për jetën e saj”, shtoi ai. “Pacientja na u dorëzua në një gjendje jashtëzakonisht të rëndë duke pësuar shok hemorragjik dhe të dhimbshëm”.

Vetëm sytë e saj mbetën në fytyrën e saj të shpërfytyruar, sipas spitalit. /Insajderi.com