Gabon Lazio, bën hapin mbrapa për titull

Skuadra e Lazios ka humbur derbin me Milanin por humbi edhe gjasat për titull

Gabon Lazio, bën hapin mbrapa për titull

Skuadra romake, Lazio ka humbur ndeshjen kundër Milanit në shtëpi me rezultat 0 me 3.

Golat për Milanin i shënoi Hakan Calhanoglu në minutën e 23, më pastaj Zlatan Ibrahimovic nga pika e bardhë dhe krejt në fund Ante Rebic në minutën e 59.

Lazio mbetët në pozitën e dytë me 7 pikë larg liderit, Juventuesit. Ndërsa Milani ka 46 pikë, por mbetët shumë larg pozitës së katërt, Atalantës e cila ka 12 pikë më shumë se Roma dhe 14 pikë më shumë se Milani. /Insajderi.com/